Podsumowanie 2013 roku PDF Drukuj E-mail
czwartek, 2013-12-26
PIŁKA NOŻNA - Seniorzy
Rok 2013 był wspaniałym rokiem dla naszej drużyny. Po kapitalnej wiośnie, gdzie nasi zawodnicy odnieśli komplet zwycięstw, czym przypieczętowali awans do IV ligi. Przyszła runda jesienna w wyższej klasie rozgrywkowej. Również w tych rozgrywkach Ożarowianka radziła sobie równie dobrze i była rewelacją ligi zajmując drugą pozycję po siedemnastu rozegranych spotkaniach, ustępując tylko rezerwom Pogoni Siedlec. Warto nadmienić że tylko ta drużyna potrafiła pokonać naszych zawodników na przestrzeni całego 2013 roku w oficjalnych meczach. Podczas tych spotkań strzeliliśmy 27 bramek co daje nam 1,58 gola na mecz, straciliśmy 17 bramek co równe jest 1 straconej bramce w meczu (w dwóch spotkaniach straciliśmy prawie połowę bramek, były to spotkania z Pogonią Siedlce (4) oraz ze Spartą Jazgarzew (4)), oraz otrzymaliśmy 39 żółtych kartek (2,29 kartki na mecz) i tylko jedną czerwoną, którą otrzymał Milankiewicz Paweł w spotkaniu z rezerwami Znicza Pruszków. Nasza drużyna dużo lepiej spisuje się w meczach na własnym boisku, gdzie zgromadziliśmy 19 punktów na 27 możliwych (5 zwycięstw, 4 remisy, 0 porażek), natomiast w spotkaniach na obcym terenie zdobyliśmy 15 punktów na 24 możliwe (4 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka). W Pucharze Polski nasza drużyna pewnie pokonała Zaborowiankę Zaborów, ale przez nagromadzenie żółtych kartek jednego z zawodników w poprzedniej edycji nasza drużyna została wycofana z tych rozgrywek. Puchar Polski był doskonałą okazją aby zawodnicy, którzy mniej grają w lidze mogli pograć i nabierać rytmu meczowego w tych rozgrywkach. 

Tabela przedstawiająca indywidualne statystyki poszczególnych zawodników. 


Najlepszymi strzelcami w naszej drużynie byli Soroka Maciej oraz Kwiatkowski Bartosz, którzy zdobyli po 5 bramek. Natomiast żaden z zawodników Ożarowianki nie uzbierał więcej niż 4 żółte kartki. Co jest niezwykle ważne przy różnego rodzaju absencjach. Z powodu kontuzji większą część rundy przegapili Jasiński Łukasz, Błoński Filip i Sidorski Bartłomiej. Również podczas rundy przydarzały się różnego rodzaju urazy, doznali ich między innymi: Pomarański Bartłomiej, Borowiec Damian i Lewandowski Krystian. Natomiast Melich Kamil i Ocipka Michał nie mogli pomóc drużynie w różnych fazach rundy z powodów osobistych.

Podsumowując, jak na beniaminka radzimy sobie doskonale, z dużymi szansami na awans. W dalszym ciągu od maja 2011 roku jesteśmy niepokonani na własnym boisku, ale już w meczach wyjazdowych doznaliśmy pierwszej porażki od października 2011. Wyniki te są podyktowane doskonałą atmosfera w drużynie jak i wokół niej. Należy podziękować zawodnikom za dostarczanie emocji, ludziom którzy są wokół tej drużyny i dbają aby wszystko było poukładana oraz kibicom, którzy tworzą niesamowitą atmosferę podczas każdego ze spotkań. Oby następny rok był równie udany co 2013.

Miasto Ożarów Mazowiecki Keller GEA-NOVA Bronisze Panattoni Stansat